Úvod

Dobrý den, jmenuji se Jiří Bobek a vítám Vás na svých stránkách. Kulečník je mou zálibou i profesí již po mnoho let. Při výrobě spolupracuji s velkými firmami v oboru a také se špičkovými hráči.

Něco z historie

Od roku 1991 do roku 1995 jsem závodně hrál za Ostrava Mariánské Hory. 94/95 titul mistra republiky v družstvech na velkém stole ve složení Heřman Onderka, Ladislav Walach, Jiří Bobek. V roce 1995 jsem z rodinných důvodů musel ukončit závodní kariéru a od této doby se naplno věnuji výrobě tág a kulečníkových stolů. Kontakt s českými předními hráči nadále udržuji, což mi umožňuje neztrácet kontakt se špičkou nejenom v oblasti vývoje ale i designu.

V současné době vám mohu nabídnout tyto služby:

Tága

Karambolové tágo

Tága vyrábím od roku 1987. Základem kvalitního tága je tvrdá špice s dobrou kůží. Dále pak váha a těžiště. Špice jsou vyráběny z cukrového (tvrdého) javoru nebo také občas z habru, buku a jasanu. Jasan se používá na snookrová tága.

Poolové tágo

Spodky tág jsou vyrobeny z různobarevných dřevin a dýh. Využívají se i umnělé hmoty, perletě, kovy, parůžky, kořenice, vady dřeva, nemoci, tak jako i práce řezbářská. Čím propracovanější spodek nebo čím exotičtější dřevo se na výrobu použije, tím je tágo dražší. Podotýkám, že tvrdá špice je základem dobré hry.

Kostice používám výhradně zahraniční výroby a to hlavně z USA. Na některé mohu dávat i doživotní záruku jak na prasknutí tak i odštípnutí. Bezkonkurenční je např. Ivorine 4.

Karambolová tága mají závit 12.5 na 10 závitů na 1 palec. Poolová tága mají závit nerez/mosaz M-8, UNI-LOC System, 5/16 14 závitů, 5/16 18 závitů.

Na každé mnou vyrobené tágo dávám záruku 3 roky!

Před odesláním se každé tágo kontroluje a zjišťuje se jeho rovnost, garance 100% rovnosti tág!

Nabídku karambolových tág si můžete prohlédnout v sekci karambolová tága, poolových tág v sekci poolové tága.

Dále nabízím špičky a vršky na tága a pro zájemce 4 denní kurz výroby tág. Základní pravidla o údržbě a úpravě tág si můžete přečíst ve stejnojmenné sekci údržba a úprva tág. Nejběžnější míry a váhy tág jsou uvedeny v sekci míry a váhy.

Kulečníky

Kulečníkový stůl elegant

Kulečníky vyrábím od roku 1992. Kulečník má vždy poměr hracích stran 2:1. Know-how kulečníků jsou gumové odrazníky, které musí být osazeny ve správné výšce a ve správném úhlu. Jen takovýto stůl splňuje náročné požadavky na kvalitní závodní hru.

Při výrobě kulečníků používám výhradně břidlicové desky. Všechny mé stoly mají mantinely z tvrdého masivního dřeva. Při výrobě používám jakostní masivní dřevo 1. třídy. Laky použivám švédské, dvousložkové určené pro vysokou zátěž. Barvy jsou přírodní nebo dle přání zákazníka.

Všechny stoly mají standartně 12 vyvažovacích šroubů, stoly s tří dílnou deskou mají 18 vyvažovacích šroubů a závodní stoly jich mají 27. U stolů nejvyšších kategorií má každá noha stolu samostané vzvažování. Na přání lze u kulečníkových stolů pod desku umístit elektrické vyhřívání (i s termostatem), které slouží k odstranění vlhkosti ze sukna. Stoly kde je vlhké prostředí zkracují a doběh koulí se zpomaluje. Vyhřívání se vyplatí pokud je vlhkost v místnosti nad 50 % (domácnosti mívají 60-70 %). Vyhřívání se používá hlavně při závodním hraní, kde hráči ocení stále stejné podmínky stolu. Dále lze ke stolům doplnit kožené koše nebo perleťové body k diamant systému.

Kožené koše ke kulečníkovým stolům

Kvalita stolu potažmo hry je úměrná nejenom tloušťkou břidlice, ale hlavně použitím gumových odrazníků. Na závodní hru se používají lichoběžníkové. A to jen top od renomovaných firem. Doporučuji gumové odrazníky RC - Pro 37, Artemis, Buffallo.

Kvalita sukna v dnešní době kdy jsou všechny hodně kvalitní je tedy zanedbatelnou součástí stolu. Hlavní složkou sukmna je bavlna nebo vlna, může být velbloudí. Složení sukna je buďto 100% bavlna, nebo může obsahovat i polyester a částečně třeba lykru. Výrobci přesné složení tají. Je tkané standartně 3 na 2 útky. Sukno by mělo být bez jakýchkoli kazů, jak barevných tak hlavně uzlíky či zapošité nitě jsou nežádoucí. Výběr sukna se dále zaměřuje na jeho životnost. Top sukna jsou Simonis a Gorina.

Stůl i tágo musí být jeden kompaktní celek!

Jednotlivé typy kulečníkových stolů, ktreré vyrábím:

Další služby, které mohu v oblasti kulečnkových stolů nabídnout jsou opravy, potahování a repase kulečnkových stolů, údržba sukna a údržba koulí.

Kulečníkové stoly nabízím i formou pronájmu, nebo si stůl za zvýhodněnou cenu můžete pořídit v bazaru.

Stolní fotbaly

Fotbalový stůl SARDI

Nabízím závodní stolní fotbaly značky SARDI.

Stejně tak jako kulečníkové stoly nabízím i stolní fotbaly formou pronájmu, nebo si stolní fotbal za zvýhodněnou cenu můžete pořídit v bazaru.